A horonymarás egyik előnye, hogy nemcsak téglafalban, hanem Ytong, beton vagy kőfalban is elvégezhető a megfelelő eszközök segítségével. Azért van szükség erre a műveletre, hogy lakásunkban elrejtsük a kábeleket, vezetékeket, amiknek látványa nem éppen kedvező. Sokan félnek ettől a megoldástól, vagy nem is ismerik, ezért inkább a műanyag fedőlécet választják, ami szintén egy kulturált megoldás, de nem láthatatlan.
Akkora mélyedést vágunk a falba, amekkorára éppen szükség van, amiben kényelmesen elférnek a szemet zavaró vezetékek. Minden, ami nem kívánatos látvány a falakon kívül, az adott mélyedésbe helyezzük, így ezek láthatatlanná válnak. A szoba tágasabb, letisztultabb lesz a vezetékek elrejtésével. Sokan azért nem ezt a megoldást választják, mert ódzkodnak a felfordulástól, a sok hulladéktól. A horonymarás napjainkban egy tiszta és egyszerű művelet, megfelelő szakemberek közreműködésével, szó sincs hulladékról vagy bontásról. A modern gépek lehetővé teszik, hogy tisztán, gyorsan dolgozzunk, és a vájat a falban tényleg csak akkora legyen, amekkorára szükség van.
A jó munkához elengedhetetlen a jó szakember és a megfelelő gépek. A legújabb technológia lehetővé teszi a gyors és precíz munkavégzést. A horonymarásra készült berendezés egy sarokcsiszolóhoz hasonlít, csak ebben nem egy, hanem két tárcsa van, amelyek gyémáttárcsák. A két tárcsa egymással párhuzamosan helyezkedik el, és vág vájatot a falba. A vájat méretét be tudjuk állítani a gépen, és a fogó segítségével elkezdjük a munkát. Fontos, hogy a fogót stabilan tartsuk, és ne térjünk el a tervezett iránytól. A gyémánttárcsák lehetővé teszik, hogy a legkeményebb falba is lehessen vájatot vágni. Amikor a vájat elkészül, akkor behelyezzük a kábeleket, és bevakoljuk. Ezzel elrejtettük a szemnek zavaró vezetékeket, persze nem árt egy festés, ami teljesen elrejti a csatorna útját.
Mindenkinek ajánljuk ezt a műveletet, akit zavarnak a falon kívül össze-vissza futó kábelek, és egy esztétikusabb megjelenést szeretne a lakásának. Sok helyen látjuk, hogy egy felújítás során rézcsövek futnak a konyhában vagy a fürdőszobában. Azt gondoljuk, ha már felújításra adjuk a fejünket, kérjük meg a szakembert, hogy ezeket a rézcsöveket tüntesse el a falban. Nem jelent sokkal nagyobb költséget, viszont látványosan szebb a végeredmény. Persze több megoldás is létezik a kábelek és csövek elrejtésére, például gipszkartonból egy dobozt futtatunk közvetlen a mennyezet alatt a falban, de a horonymarás a legprofibb módja ennek a műveletnek.
A legjobb megoldás az lenne, hogy amikor valaki házat épít vagy nagy felújítást végez, akkor gondoljon arra is, hogy ha nem rejti el a vezetékeket, akkor éveken át nézheti, ahogy körbejárják a lakást. Nemcsak sokkal esztétikusabb, de biztonságosabb is, ha a falban futnak a vezetékek.
Olyan szakemberekkel dolgozunk, akik nemcsak a szakmai tudásukat adják a munkához, hanem vigyáznak a rendre és a tisztaságra. A horonymarás során, hogy ne legyen nagy por, egy porszívót csatlakoztatunk a géphez, hogy a por egyenesen a porszívóba menjen. Így elkerüljük a porfelhőt, ami beborít mindent. A munka végeztével úgy hagyjuk ott a területet, hogy a megrendelőnek már semmi dolga ne legyen vele, csak gyönyörködjön a szép, kábelmentes falban.
Olyan gépekkel dolgozunk, amelyek megfelelnek a modern technológiának, és amelyekkel akár a vasbetont is meg tudjuk munkálni. Mivel a panellakások falai elég vékonyak, nagy figyelmet fordítunk arra, hogy a csatorna, amibe behelyezzük a vezetékeket, ne legyen túl nagy, mert az nem túl szerencsés.
A horonymarás egy olyan munkafolyamat, amelyhez szakértelemre és biztos kezekre van szükség. Olyan szakemberekkel dolgozunk, akik nagy tapasztalattal rendelkeznek, és ismerik és használják is a modern berendezéseket. Gondoljunk bele, hogy régebben ezt a műveletet kézzel végezték, vésővel, kalapáccsal, nagy porral és sok hulladékkal. Ez már a múlté, mert olyan gépek állnak rendelkezésre, melyek segítségével teljesen szabályos és egyenes vájatot tudunk létrehozni. Az ezzel töltött munkaidő is kevesebb, ennek arányában a munkadíj is kedvezőbb.